Cilt HEM ORAHI

Cilt HEM ORAHI

Nemli ortamlarda cilt yüzeyindeki buharlaşma nedeniyle ciltteki su miktarı azalır. Normal seviyede nemli bir ortamadaki su kaybı alt ve üst deriden yüzeye su takvi yesiyle dengelenir. Havadaki nem miktarı az işe genellikle soğuk, kuru kış günlerinde, merkezi ortamlarda nem miktarı azalır. yazın ise klimalar nem kaybının azalmasına yol acar. bu durumda cilt nem kaybını karşılayamaz ve ciltte kuruma görülür.

CİLDİM SU TUTMA KAPASİTESİ

Korneum tabakasının bir su tutma Kapasitesi vardır Bu suyu tutabilme kapasitesi cilt yağının azalmasına bağlı olarak yaşlanmanın da etkisiyle giderek azalır. Bu durum ciltte sürekli bir kuruluk oluşmasına neder olur. Sonuç olarak kırışıklıklar artar.

CİLT YÜZEYİNDEKİ YAĞ MİKTARI

Cildimizin yüzeyinde bulunan yağ tabakası korneum tabakasındaki su kaybını önlemekle yükümlüdür. Buradaki yağ, suyu çekerek cildimizin yüzeyini yunusa k tutar. yağ bezleri tarafından yeterli miktarda yağ (sebum) üretilirse, sebum su kaybını engelleyeceğinden bir tür yumuşatıcı gibi işlev görür. Sebumun yetersiz olduğu durumlarda cilde yağ takviyesi yapılarak bu durum ğiderilebiiir. Bu durum da emulSiyor, kremler, yağ ve su içeren doğal yağ ve nen dengeleyin olarak kullanılır.

Sağlık ile  ilgili  bir önceki http://www.farket.net/gunes-seker-cilt-yaslandirma-ajanlari/ makalemizi okuyarak tanıdıklarınıza daha iyi tavsiyelerde buluna bilirsiniz. Herşey Sağlığımız için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Sağlıklı, Beslenme, Zayıflama, Şifalı Bitkiler, Bitkisel Tedavi © 2017 Frontier Theme
bizimmekan