Güneş, şeker, cilt: yaşlandırma ajanları

Güneş, şeker, cilt: yaşlandırma ajanları

Cildin yağ ve nem dengesi çok hassastır. her türlü etki, sıcak, soğuk. stres. harmona düzensizlik, tüketilen besinler, uykusuzluk gibi faktörler bu dergeyi etkiıer. Bunların dışında günes, iklim, yaşam koşulları. kişinin ırksal özellikleri, kişinin yaptığı iş gibi koşullar da bu dengenin olumlu ya da olumsuz bir biçinde değişmesine neden olur . Yanlış kozmetİK kullanımı da ciddi anlamda cildimizin dengesini bozar ve erker yaşlanmaya yol açar. Bu durum doğal yaşlanma süresini hızlandırır.

Bildiğiniz gibi insan ömrü son yüzyılda ciddı bir biçimde uzadı. Uzayan insan ömrü kaçınılmaz olarak anti aging ya da Türkçe söylersem geç yaşlanma veya yaşlanmayı geciktirme dediğimiz bir dizi önle mi ve yaşama stilini de beraberinde getirdi. Bu yeni yaşam yaşlanmanın etkilerini azaltmayı ve geciktirmeyi gerektiriyor. Cilt öyle bir organ ki, yaşlandığımızı en çok ve en hızlıı şekilde orun sayesinde anlamak mümkün.

Halihazırda cildin yaşlanmasın durduracak bir mucize ürür, arayışı sürüyor. bütün bu faktörleri göz önüne aldığımızda; bize gereken asıl şeyin gerçek bilgi olduğunu anlamamız gerekiyor. Çünkü cildin yaşlanmasıyla ilgili gerçekleri öğrendiğimizde bu süreçle mücadele etmek de çok daha Kolay olur. Doğal yaşlanmayı tümüyle durdurmak imkamsız olsa da yavaşlatmak olanaklı. Cildin yıpranmasını geciktirerek sağlıklı, güzel ve yavaş yaşlanabiliriz. Genetik faktörler içimizin yaşlanmasını belirler, çevresel faktörler ise dışımızın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Sağlıklı, Beslenme, Zayıflama, Şifalı Bitkiler, Bitkisel Tedavi © 2017 Frontier Theme
bizimmekan